Mistrzowskie obiecanki kolejarzy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Na Euro 2012 gotowy będzie nowy dworzec główny

Przedstawiciele PKP zapowiadają, że zakaszą rękawy i obiecują: w Poznaniu będą lśniące dworce na Euro 2012. Akcja odrestaurowania dotychczasowych budynków ma rozpocząć się pod koniec 2009 roku, wszystkie prace mają potrwać 12 miesięcy.

Polskie Koleje Państwowe w latach 2010-2011 planują modernizację siedmiu poznańskich dworców: na Starołęce, Woli, Dębcu, Garbarach, Górczynie, Dworzec Letni i Poznań-Wschód. Do Euro 2012 ma również powstać nowy dworzec główny. Pierwsze prace powinny rozpocząć się jeszcze pod koniec 2009 roku.

Liczymy na to, że dworzec kolejowy powstanie do mistrzostw, ale niekoniecznie będzie on miejscem strategicznym dla przyjeżdżających pociągiem kibiców. Roman Biniszkiewicz, PKP w Poznaniu

- Liczymy na to, że dworzec kolejowy powstanie do mistrzostw, ale niekoniecznie będzie on miejscem strategicznym dla przyjeżdżających pociągiem kibiców - powiedział dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA w Poznaniu Roman Biniszkiewicz.

Dyrektor podkreślił też, że po zakończonej kilka miesięcy temu modernizacji poznańskiego węzła kolejowego, miasto jest już gotowe na przyjęcie dużej liczby pociągów, "czego należy oczekiwać podczas mistrzostw".

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24