Min.Grada z Katarczykami wieczorne rozmowy

Najnowsze

TVN24Grad spotkał się z katarskim inwestorem

Minister Skarbu Aleksander Grad doczekał się spotkania z przedstawicielami Qatar Investment Authority - ugościł ich u siebie w ministerstwie w czwartek wieczorem. Konkretów jednak jak dotąd nie ma. Katarczycy o swojej decyzji w sprawie ewentualnego zakupu stoczni Gdynia i Szczecin mają go zawiadomić do 30 sierpnia.

W środę wieczorem rzecznik rządu na antenie TVN24 zapowiadał, że katarska delegacja niebawem pojawi się w Warszawie. Minister skarbu następnego ranka stwierdził, że nie ma w planie takiego spotkania z inwestorem.

Ostatecznie jednak w piątek resort skarbu poinformował, że do spotkania stron doszło. Mimo wcześniejszych zapowiedzi Grad rozmawiał z Katarczykami w czwartek wieczorem w siedzibie swojego resortu.

"Minister Skarbu Aleksander Grad spotkał się z przedstawicielami Qatar Investment Authority. Podczas spotkania omówiona została możliwość zaangażowania QIA w projekt zbywania aktywów Stoczni Szczecińskiej Nowa sp. z o.o. i Stoczni Gdynia S.A. QIA poinformuje MSP najpóźniej do 30 sierpnia br. o ostatecznej decyzji" głosi lakoniczny komunikat biura prasowego resortu skarbu.

Premier o KatarczykachTVN24

Rozmowy trwają

W czasie piątkowego spotkania z dziennikarzami premier Donald Tusk powiedział, że "zainteresowanie Katarczyków polskimi stoczniami jest nadal bardzo żywe". - Ciągle trwają rozmowy z katarskim inwestorem. Dzieje się tak ze względu na możliwość bardzo bliskiej współpracy gospodarczej Polski z Katarem - powiedział Tusk. - Ja rozumiem tych, którzy chcą zakupić majątek polskich stoczni, że cztery razy liczą te pieniądze i możliwość ewentualnego zwrotu inwestycji. To wynika z globalnej sytuacji na rynku w tej branży - dodał premier.

Nie deprymować ministra

Tusk zapytany o ewentualną dymisję ministra Aleksandra Grada, jeśli stocznie nie zostaną sprzedane powiedział: "jeśli taka decyzja będzie, to na pewno państwa o tym poinformuję". Premier zapowiedział kilka tygodni temu, że Grad straci stanowisko, jeśli nie "doprowadzi sprawy sprzedaży stoczni do końca". Na piątkowej konferencji Tusk wymijająco odpowiadał na pytania o "głowę ministra". - Człowiek naprawdę ma ciężką robotę. Proszę nie deprymować ministra Grada, wystarczy, że ja to robię - powiedział z uśmiechem Tusk.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24