Minął czas ultimatum. Czy Putin zakręci kurek z gazem? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze

Rosja chce, aby Ukraina spłaciła 2 mld dolarów zaległych opłat za gazTVN24 BiS
wideo 2/4

W nocy z czwartku na piątek minął czas na spełnienie ultimatum Władimira Putina. Żadna ze stron nie informuje, czy Kijów zapłacił 2 mld dolarów zaległych opłat za gaz. W TVN24 Biznes i Świat śledzimy, czy gazowa wojna to tylko groźby, czy też Gazprom zdecyduje się na radykalny krok i zakręci kurek z niebieskim surowcem. GUS poda dziś pełne dane o wzroście PKB w Polsce. Sprawdzimy szczegóły źródeł wzrostu krajowej gospodarki. A przed zbliżającym się świętem wszystkich dzieci zastanowimy się nad ich przyszłością.

W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się jakie są źródła polskiego wzrostu gospodarczego. W pierwszym kwartale PKB wzrósł o 3,3 proc. choć spodziewano rozwoju na poziomie 3,1 proc. Dziś Główny Urząd Statystyczny zaprezentuje dokładne dane dotyczące rozwoju polskiej gospodarki. Ekspertów zapytamy, jakie są dokładne przyczyny obecnej sytuacji i jakie mają prognozy na przyszłość.

Wojna gazowa

Sprawdzimy również, czy Ukraińcy spełnili warunki ultimatum, które postawił Władimir Putin. Prezydent Rosji zagroził, że jeżeli Kijów nie zapłaci 2 mld dolarów zaległych opłat za gaz, to Gazprom przestanie dostarczać surowiec na Ukrainę. Czas ultimatum minął w nocy z czwartku na piątek, więc w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, jakie konsekwencje będzie miała taka decyzja, także dla Polski.

Przyszłość dziecka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Święto wszystkich pociech, to także okazja do zastanowienia się nad tym, jak zapewnić naszym dzieciom bezpieczną przyszłość.

W TVN24 Biznes i Świat będziemy sprawdzać, które rozwiązania są najbardziej korzystne, a które najbezpieczniejsze. Natomiast ekspertów zapytamy ile kosztuje wychowanie dzieci.

Co z ultimatum gazowym? Termin spłaty długu minąłTVN24 BiS

Źródło: TVN24 Biznes i Świat