"Milion w portfelu", 21.07., Adam Dakowicz

Najnowsze

TVN24 BiS"Milion w portfelu", 21.07., Adam Dakowicz

W programie "Milion w portfelu" sprawdzamy, jak inwestował Adam Dakowicz, prezes zarządu AgioFunds TFI S.A.

Nowy portfel Adama DakowiczaAnalizy Online

ZOBACZ WYCENĘ PORTFELA INWESTYCYJNEGO

Komentarz Adama Dakowicza:

"Portfel zachował się bardzo stabilnie w okresie podwyższonej zmienności na rynku, dlatego postanowiłem zachować podstawowe założenia co do jego konstrukcji.

Ze względu na oczekiwaną przeze mnie poprawę koniunktury na giełdzie (niskie wyceny, bardzo dużo czynników ryzyka "w cenach", spodziewane przyspieszenie w gospodarce), postanowiłem nieznacznie przechylić portfel w kierunku wyższego ryzyka.

Proponuję w miejsce, rozpoznawanej przeze mnie jako defensywna, inwestycji w akcje Cyfrowego Polsatu, dokupić jednostki zarządzanego przeze zespół AgioFunds TFI funduszu AGIO Agresywny.

W praktyce proporcje portfela przesuną się w kierunku: 55 proc. -inwestycje z ryzykiem, 45 proc. - pozycje defensywne, bezpieczne. Fundusz AGIO Agresywny to fundusz polskich akcji, stale utrzymujący bardzo wysokie zaangażowanie w papierach polskich spółek i charakteryzujący się stosunkowo wysoką "betą". Spodziewam się, że w okresie poprawy koniunktury rynkowej, powinien przynieść ponadprzeciętny (lepszy niż indeksy giełdowe) wynik z inwestycji."

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS