"Milion w portfelu", 8.01

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 BiSMilion w portfelu - 08.01.

Andrzej Kaczorowski zarobił od początku inwestycji ponad 50 proc. W jaki sposób wybiera spółki? - Od początku tego programu kieruję się głównie analizą techniczną i wykresami. 40 spółek wybrałem tak, że przeglądałem wykresy praktycznie wszystkich spółek, które mamy na giełdzie. Na wykresie szukam albo silnego trendu wzrostowego, który nie ma oznak słabnięcia albo formacji kontynuacji, która sugerowałaby dalsza zwyżkę. Szukam też sygnałów odwrócenia trendu spadkowego - zdradza swoją strategię Andrzej Kaczorowski, wiceprezes Investors Holding.

Komentarz Andrzeja Kaczorowskiego:

W ostatniej edycji „Miliona” mój portfel przyniósł 2,3% zysku. Składał się on z trzech pozycji. 70% stanowiły akcje polskich spółek (40 spółek, każda ważyła w portfelu 2,31%), 20% to pozycja długa na WIG20 a 10% pozycja długa w kontrakcie na DAX.

Generalnie jestem umiarkowanie zadowolony z uzyskanego wyniku. Przede wszystkim wybrane przeze mnie akcje przyniosły zysk ponad 2% w sytuacji kiedy WIG przez ostatni okres spadł 4%. To świadczy (przy sporej dywersyfikacji portfela) o tym, że analiza wykresów która służyła selekcji walorów przyniosła pozytywne efekty. Pozytywnie przyczynił się również kontrakt terminowy na DAX, który wzrósł o ponad 5%. W dół wynik ciągnął kontrakt na WIG20 który spadł o ponad 4%.

W obecnej edycji „Miliona” inwestuję wyłącznie za granicą. Wydaje mi się, że rynek dojrzewa do pewnego przesilenia i kilkutygodniowej korekty. Dlatego ostrożnie chcę zarobić na tej oczekiwanej korekcie.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat