"Milion w portfelu", 7.06

Najnowsze

TVN24 Biznes i Świat"Milion w portfelu", 7.06

Wspólnie z Michałem Duńcem z Analiz Online, podsumowujemy wyniki uczestników "Miliona w portfelu". Kto osiągnął najlepszy wynik, w minionym okresie i co miało na to wpływ?

Podsumowanie wyników w "Milionie w portfelu":

Dobry początek roku dla Greli, Jaśkiewicz i Paszkiewicza. Po słabym początku poprzedniego miesiąca, w drugie dekadzie maja koniunktura na warszawskim parkiecie uległa poprawie, co spowodowało, że indeksy warszawskiej giełdy zdołały wyjść na plus. Dzięki temu większość uczestników biorących udział w programie "Milion w portfelu" zdołała powiększyć wartość swoich inwestycji. Średnia stopa zwrotu z wszystkich portfeli była jednak dosyć niska i wyniosła +0,21%. Rozpiętość pomiędzy najlepszym (+2,7%) a najsłabszym wynikiem (-7,2%) sięgnęła blisko 10 pkt proc., co można łączyć z dużym zróżnicowaniem stóp zwrotu na zagranicznych parkietach. Przykładowo liderem wzrostów okazała się giełda rosyjska, zyskując ponad +12%, a najsłabiej wypadł rynek w Sao Paulo, gdzie straty wyniosły -0,8%. W maju z rozchwianą koniunkturą najlepiej poradzili sobie Adam Zaremba, Marek Świętoń oraz Błażej Bogdziewicz, których portfele zyskały odpowiednio +2,7%, +2,5% oraz +2,4%. Słabsze wyniki odnotowały natomiast inwestycje uczestników, którzy stawiali min. na towary rolne takie jak bawełna, kawa, kukurydza, których notowania w maju zanotowały korektę na poziome od kilku do kilkunastu procent.

Od początku roku średni wynik z 35 portfeli, które zostały stworzone przez zarządzających biorących udział w programie, wyniósł +2,4%. Dwucyfrowe stopy zwrotu w tym okresie udało się wypracować jedynie trzem uczestnikom: Piotrowi Greli +19,2%, Sylwii Jaśkiewicz +15,0% oraz Rolandowi Paszkiewiczowi +12,9%. Z kolei tylko trzy portfele od momentu startu programu (I kwartał 2011r.) zanotowały stratę, a przeciętny wynik wszystkich uczestników za ten okres wyniósł +27,4%. Pozycję lidera na koniec maja utrzymał Sebastian Buczek z całkowitą stopą zwrotu na poziomie +159,7%.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat