"Milion w portfelu", 30.06

Najnowsze

TVN24 Biznes i Świat"Milion w portfelu", 30.06

Tym razem przyglądamy się portfelowi Mariusza Pawlaka z Lorek Pawlak Family Office. Od ostatniej odsłony uczestnik "Miliona w portfelu" wypracował niewielki wzrost. Łącznie od początku inwestycji, portfel Mariusza Pawlaka wzrósł o prawie 8,5 proc.

Komentarz Mariusza Pawlaka:

Obecnie portfel jest przygotowany na korektę na rynkach akcji. Po sprzedaży po kursie 273 zł jednostek ETF WIG20, ekspozycja na rynki akcji stanowi prawie 55 proc. wartości aktywów. Wszystkie inwestycje w fundusze posiadają aktywne zlecenia stop loss na poziomie niższym o około 6 proc. od obecnych notowań indeksów. Z jednej strony strategia zakłada utrzymywanie wysokiej ekspozycji na rynkach akcji, dopóki rosną ich notowania, natomiast przy pierwszej większej korekcie zostanie zredukowana ekspozycja zarówno na rynku amerykańskim, niemieckim i norweskim jak i fundusz globalnej technologii. Z drugiej strony aktywne jest zlecenie na odkupienie jednostek ETF WIG20, jeśli te skorygują się o blisko 10 proc. Inwestycja w fundusze stopy absolutnej powinna umożliwić zwiększenie rentowności portfela w okresach zmiany trendów notowań.

Główne założenie, to oczekiwanie na korektę ponad pięcioletniego trendu wzrostowego zarówno w Polsce jak i na światowych rynkach. Jednak ze względu na kontynuację ekspansywnej polityki monetarnej i utrzymywania niskich stóp procentowych, a także inflacji, popyt na akcje nadal będzie uzasadniony. Dzisiejszy dylemat inwestora, to wyszukiwanie aktywów reprezentujących realne aktywa oraz dających możliwość ponadprzeciętnych stóp zwrotu. Pomimo coraz bardziej mniej uzasadnionego wzrostu notowań akcji, będą one nadal spełniany oba te kryteria.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat