"Milion w portfelu", 28.05

Najnowsze

TVN24 Biznes i Świat"Milion w portfelu", 28.05

Sprawdzamy jak zmienił się portfel Jacka Rzeźniczka, dyrektora departamentu zarządzania portfelami akcyjnymi Secus AM oraz jakie instrumenty przyczyniły się do spadku jego wartości.

Komentarz Jacka Rzeźniczka:

W ostatniej edycji portfel stracił 1,7%. Ujemny wynik jest konsekwencją głębszej korekty na warszawskiej giełdzie w segmencie małych i średnich spółek, które stanowiły 60% portfela. Pozytywny wpływ na wycenę miały inwestycje alternatywne w postaci funduszy zarządzanych przez Secus Asset Management oraz dwa fundusze absolutnej stopy zwrotu. Skala cofnięcia w ostatniej edycji na tle zmienności rynku nie jest duża. W tym samym czasie WIG250 stracił 5,2%.

W kolejnej edycji nadal będę grał ofensywnie pod kontynuację stopniowego ożywienia w polskiej gospodarce. Główne czynniki ryzyka wpływające na półroczną korektę na szerokim rynku w Warszawie zmaterializowały się i najprawdopodobniej są już w cenach akcji. Obecne wyceny uwzględniają zarówno niewielki odsetek uczestników, którzy pozostaną w OFE jak też ryzyko związane z rozwojem sytuacji na Ukrainie. Wiele ponadto wskazuje na wyczerpanie korekty akcji małych i średnich spółek na świecie. Ostatnie spadki traktuję jako korektę i okazję do kupna.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat