"Milion w portfelu", 27.01

Najnowsze

TVN24 Biznes i Świat"Milion w portfelu", 27.01

- Ostatnie spadki na giełdzie w Warszawie to prawdopodobnie efekty działania OFE i ich przygotowań do przekazania obligacji lub gotówki do ZUS - powiedział w programie "Milion w portfelu" Jarosław Król, zarządzający Provide TFI.

Komentarz Jarosława Króla:

Ostatnie spadki na giełdzie w Warszawie, to prawdopodobnie efekty działania OFE i ich przygotowań do przekazania obligacji lub gotówki do ZUS. Sentyment do rynków wschodzących nadal się nie poprawił, a na rynku amerykańskim jak i niemieckim obserwujemy dość znaczną korektę wzrostów z roku 2013. W moim przekonaniu korekta może potrwać jakiś czas, dlatego decydujemy o zamknięciu pozycji w ETF-ach na indeksach akcyjnych.

W portfelu pozostają pozycje w funduszu obligacji, ETF skierowanym na wzrost rentowności oraz rynek nieruchomości w USA. Do następnej edycji zostawiamy pozostałą część portfela na depozycie.

Paliwem do wzrostu rentowności będzie choćby ograniczanie QE. Efekt został w dużej mierze już skonsumowany, ale prawdopodobnie nie do końca. Początkowo możemy jeszcze obserwować spadek stóp jednak w kolejnych miesiącach prawdopodobnie zobaczymy ich znaczny wzrost. Ryzyko to wzrośnie również wraz z choćby symbolicznym zawróceniem inflacji.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat