"Milion w portfelu", 26.11

Najnowsze

TVN24 Biznes i Świat26.11, "Milion w portfelu"

Gościem "Miliona w portfelu" był Paweł Homiński z Noble Funds TFI. Łączny wzrost wartości jego portfela sięgnął 10 proc.

Komentarz Pawła Homińskiego:

W listopadzie w portfelu nie dokonujemy zmian. W ostatnich dwóch miesiącach dobrze zachowywały się akcje spółek zagranicznych w moim portfelu - Delta Airlines odrabiała straty po panice związanej z przypadkiem eboli w USA, NXP Semiconductors też dało zarobić kilkanaście procent pomimo profit warningu w październiku.

Także akcje Barclaysa przyniosły kilkuprocentowy zysk, a że w ostatnich dniach koniunktura w sektorze bankowym nieco się poprawiła, oczekuję, że zysk ten jeszcze urośnie.

Gorzej zachowywały się polskie akcje, które mamy w portfelu: PKOBP straciło 4% wskutek oczekiwań kolejnych obniżek stóp procentowych i podwyższenia składki na BFG. Integer spadał dość silnie, gdyż inwestorzy oczekują z niecierpliwością wyników sprzedażowych w Polsce i zwłaszcza w Wielkiej Brytanii w czwartym kwartale roku. Wtorkowy 13-procentowy wzrost kursu - jeszcze nie ujęty w wycenie portfela - może stanowić zapowiedź lepszych czasów dla tego papieru.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat