"Milion w portfelu", 25.02

Najnowsze

TVN24 BiS"Milion w portfelu", 25.02.

Od ostatniej odsłony portfel Adama Drozdowskiego zyskał 5 proc. Od początku zysk sięga już 33,68 proc. - Niedowartościowane spółki w dłuższym czasie zyskują - tłumaczy sukces analityk z Pioneer Pekao Investment Management SA.

Adam Drozdowski, Pioneer Pekao Investment Management SA: W ostatnim okresie portfel zarobił 4,78 proc., zaś od początku programu stopa zwrotu wynosi 33,68 proc. Portfel składa się prawie w połowie z ekspozycji na odbicie w gospodarkach europejskich. Wyrazem tego jest 25 proc. udział ETF na sprzedaż samochodów i części samochodowych oraz w 20 proc. na ETF banków europejskich, których wyceny są dużo niższe od polskich odpowiedników.

Pozostałe 25 proc. portfela to ekspozycja na dwa fundusze z szerokiej oferty Pioneer Pekao TFI. 30 proc. dopełnienie struktury portfela składa się z krótkiej pozycji na długoterminowe obligacje amerykańskie i niemieckie. Skład portfela wskazuje na pozytywne nastawienie zarządzającego do rynku akcji. Najwyższe stopy zwrotu przyniosły inwestycje w ETF, nieco niższe w fundusze Pioneer Pekao TFI.

Jedynie inwestycje w krótkie pozycje w obligacje przyniosły ujemne stopy zwrotu. W ocenie zarządzającego tak zbudowany portfel ma dalszy potencjał wzrostu, w związku z tym nie dokonano w jego składzie żadnych zmian.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ