"Milion w portfelu", 24.06

Najnowsze

TVN24 Biznes i Świat"Milion w portfelu", 24.06

Tym razem przyglądamy się zmianom w portfelu Tomasza Koraba z Eques Investment TFI. Uczestnik "Miliona w portfelu" uzyskał minimalną stratę od ostatniej odsłony.

Komentarz Tomasza Koraba:

Minione dwa miesiące nie przyniosły poprawy na polskiej giełdzie w oczekiwanej przez nas skali. Polskie akcje nie są drogie, brak presji inflacyjnej zwiększa szanse na obniżkę i tak już rekordowo niskich stóp procentowych, co sprzyja koniunkturze w gospodarce, a tym samym zyskom spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, a tym samym cenom akcji tychże spółek. Pomimo tego polskie akcje wciąż tkwią w marazmie. Indeks WIG250, obrazujący koniunkturę na rynku małych spółek, spadł przez ostatnie 2 miesiące prawie o 3%. Coraz bardziej powszechne zniechęcenie do krajowych akcji oraz spore środki zgromadzone w funduszach bezpiecznych (obligacyjnych oraz pieniężnych) stanowią oznaki potencjalnie dużego popytu na akcje, brakuje jedynie katalizatora dla wzrostów ich cen.

Utrzymujemy pozytywne nastawienie do akcji, ale zmniejszamy nieco łączny udział akcji w portfelu: lokujemy po 10% środków w fundusze Eques Obligacji oraz Eques Debitum, które osiągają pozytywne wyniki niezależnie od koniunktury na rynku akcji. Poczekamy na sygnał trwalszej zmiany trendu na rynku akcji na wzrostowy przed ponownym zwiększeniem zaangażowania w tym segmencie.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat