"Milion w portfelu", 23.06

Najnowsze

TVN24 Biznes i Świat"Milion w portfelu", 23.06

Gościem "Miliona w portfelu" był Sobiesław Kozłowski analityk DM Raiffeisen. Łączny zysk po dwóch odsłonach to 6,30 proc. Jakie instrumenty wchodzą w skład portfela uczestnika?

Komentarz Sobiesława Kozłowskiego:

W niestabilnym otoczeniu portfel wzrósł o ponad 4 proc. w skali miesiąca, i to pomimo udziału obligacji rzędu 37 proc. Od 13 marca br. portfel zyskał 6,3 proc. głównie w wyniku koncentracji na spółkach z WIG30 lub WIG50 oraz ograniczonej ekspozycji na najmniejsze spółki z WIG250 lub spoza WIG. Zakładamy, iż w najbliższych tygodniach nadal istotna będzie płynność dlatego też generalnie nie zmieniamy struktury portfela. Utrzymujemy zaangażowanie w akcje rzędu 64 proc. i 36 proc. w obligacje. Portfel opuszczają spółki Ciech, PKP Cargo i ABC Data, natomiast w zamian dodajemy spółki będące beneficjentami potencjalnej obniżki stopy procentowej oraz zapis na akcje Altus TFI w ramach IPO.

Sądzimy, iż w okresie obaw o zmiany w OFE oraz sytuacji na Ukrainie inwestorzy będą nadal preferowali płynne spółki, z przekonywującą kondycją finansową uwiarygodniającą wypłatę dywidendy lub dynamiczny wzrost. Widzimy szansę ze strony EBC i RPP w postaci tańszego pieniądza, który może zwiększyć apetyt na ryzyko, jednakże póki co, czekamy na rozwój wydarzeń i nie doważamy portfela małymi spółkami.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat