Milion w portfelu, 22.03

TVN24 Biznes

TVN24 Biznes i ŚwiatMilion w portfelu, 22.03.

Jarosław Antonik z KBC TFI stawia na amerykańską walutę. Zmniejsza także udział inwestycji w małe i średnie przedsiębiorstwa.

Jarosław Antonik z KBC TFI:

Na wynik ostatniej odsłony decydujący wpływ miała sytuacja w segmencie polskich małych i średnich spółek. Sytuacja na Ukrainie wywołała serie umorzeń w funduszach tego typu. W rezultacie fundusz KBC Akcji Małych i Średnich spółek stracił prawie 3 proc. Dzięki temu, że ekspozycja na europejskie spółki, w tym również małe i średnie przyniosła zysk, udało się zrekompensować straty poniesione na rynku lokalnym.

W kolejnej odsłonie proponuje bardzie defensywny portfel. Stąd w jego składzie pojawia się fundusz płynnościowy KBC Gamma. Odbywa się to kosztem redukcji ekspozycji na duże spółki europejskie i amerykańskie. Jak również zmniejszony zostaje udział krajowych „misiów”. Mają one nadal pozytywne perspektywy przed sobą, związane z dalszą poprawą koniunktury gospodarczej w kraju. Jednak niestabilna sytuacja za wschodnią granicą, jak i ostatnie spadki rynku mogą powstrzymywać inwestorów przed szybkim powrotem do tego segmentu rynku.

Pojawia się również w portfelu dolar amerykański. Poprawiający się za Oceanem deficyt na rachunku obrotów bieżących, zmniejszenie skali skupu aktywów przez FED i podniesione ryzyko geopolityczne powinno w mojej ocenie umacniać amerykańska walutę.

Program "Milion w portfelu" do obejrzenia na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 14:20.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat