"Milion w portfelu", 12.02.

Najnowsze

TVN24 BiS"Milion w portfelu", 12.02.

Forte, Herkules i Cyfrowe Centrum Serwisowe - to trzy najlepsze "strzały" w ostatniej odsłonie portfela Tomasza Koraba, wiceprezesa Eques Investment TFI. Jak spisały się pozostałe inwestycje?

Tomasz Korab, wiceprezesa Eques Investment TFI:

Otoczenie makroekonomiczne w Polsce wskazuje na prawdopodobną kontynuację hossy na GPW w 2014 roku. Jeśli tempo wzrostu produkcji przemysłowej w tym roku osiągnie poziom zbliżony do notowanych w poprzednich fazach cyklicznego wzrostu, to w pełni uzasadniony będzie test historycznego maksimum przez indeks WIG. Oznacza to, że – w przypadku realizacji takiego scenariusza makroekonomicznego – potencjał wzrostu indeksu w 2014 roku wynosi co najmniej 30 proc.

Ostatni raport NBP na temat kondycji sektora przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem koniunktury w IV kw. 2013 i prognoz na I kw. 2014 r. zawiera cały szereg danych, które sugerują, że obecne ożywienie w polskiej gospodarce powinno być silne oraz trwałe i zrównoważone, ponieważ bazować będzie na wzroście wszystkich składowych, w tym generujących silne efekty mnożnikowe.

Dodatkowo polska gospodarka w latach 2014-2020 wspierana będzie napływem środków z Unii Europejskiej w ramach funduszy spójności, których średnioroczna wartość odpowiada prawie trzy procent polskiego PKB. W takich warunkach warto postawić na spółki, które będą beneficjentami tego wzrostu.

Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ