"Milion w portfelu", 11.02.

Najnowsze

TVN24 BiS"Milion w portfelu", 11.02.

Po sukcesywnym wzroście portfel Jerzego Kasprzaka z Ipopemy odnotował niewielkie straty. W nowej odsłonie w portfelu znajdują się trzy fundusze inwestycyjne oraz kontrakt terminowy na WIG20.

Jerzy Kasprzak, Dyrektor Biura Portfeli Akcyjnych Ipopema:

Przełom roku upłynął na warszawskim parkiecie pod znakiem korekty jesiennych wzrostów. Na tle głębokich i długotrwałych spadków portfel Ipopemy, mimo akcyjnej charakterystyki, zachował się bardzo stabilnie. Relatywna siła małych spółek równoważyła straty na pozycjach eksponowanych na sektor blue chipów. Bardzo dobrym posunięciem taktycznym było dokupienie w dołkach spadków kontraktów terminowych, szczególnie na mWIG40. Pozycje te przzniosły ładne zyski, które teraz realizujemy.

Najbliższe miesiące przyniosą poprawę danych makro w polskiej gospodarce. Takie otoczenie powinno sprzyjać rynkom akcji, więc utrzymujemy skład portfela złożony głównie z funduszy akcyjnych i kontraktów terminowych na WIG20 i mWIG40. W przypadku pogłębiania się korekty na rynkach światowych będziemy dobierali obie pozycje.

W ramach części spekulacyjnej portfela kupujemy pszenicę, która jest po bardzo dużych spadkach długoterminowych i należy się jej solidne odbicie.

Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ