Miliardy z e-kantorów skusiły warszawską giełdę

Najnowsze

TVN 24Giełda Papierów Wartościowych przymierza się do uruchomienia platformy umożliwiającej użytkownikom kupno i sprzedaż waluty przez internet

Giełda Papierów Wartościowych rzuci wyzwanie internetowym kantorom. Spółka chce wejść na wart 20 mld zł rynek wymiany walut online - ustaliła "Rzeczpospolita".

GPW przymierza się do uruchomienia platformy umożliwiającej użytkownikom kupno i sprzedaż waluty przez internet.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", ruszyły już prace nad systemem transakcyjnym, a internetowa platforma wymiany walut mogłaby zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Gracze rynkowi

Rynek internetowej wymiany walut zdominowany jest przez niezależne spółki, m.in. Cinkciarz.pl oraz Currency One - właściciela serwisów Walutomat i Internetowykantor.pl.

- Szacujemy, że rok 2013 branża zamknęła na poziomie około 20 miliardów obrotów. Zakładam, że w tym roku rynek może wzrosnąć o 70-80 proc. - mówi Paweł Kyć, dyrektor marketingu serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl. Podkreśla, że ten biznes wymaga sporych inwestycji w promocję, na zwrot z której trzeba czekać w tej branży bardzo długo ze względu na niewielką marżę.

- Tylko podmioty osiągające odpowiednią skalę mają szansę funkcjonować bezproblemowo i przynosić zysk inwestorom - uważa przedstawiciel Currency One.

Autor: mn/klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24