Miliardowa strata giganta ubezpieczeń

Najnowsze

Aktualizacja:
materiały prasoweW I półroczu odszkodowania sięgnęły 6,7 mld funtów

Ze stratą 697 mln funtów (1 mld dolarów) londyński rynek ubezpieczeniowy Lloyd's zakończył I półrocze bieżącego roku. Dla porównania, w I półroczu 2010 r. zysk firmy wyniósł 628 mln funtów. Tegoroczna strata jest wynikiem rekordowego wzrostu wypłaty odszkodowań z tytułu klęsk żywiołowych, w tym marcowego trzęsienia ziemi w Japonii.

Od stycznia do czerwca wypłacone odszkodowania sięgnęły 6,7 mld funtów. Było to najkosztowniejsze półrocze w liczącej 323 lata historii Lloyd's.

Wielu ubezpieczycieli zawiadomiło o niespodziewanym wzroście strat, będących następstwem bezprecedensowych klęsk żywiołowych, spośród których największą było połączone z tsunami trzęsienie ziemi w Japonii 11 marca. Dodatkowo sytuację pogorszyły powodzie w Australii czy trzęsienie ziemi na Nowej Zelandii.

Rekord w 2005 r.

Jak twierdzi spółka Swiss Re, druga co do wielkości firma reasekuracyjna na świecie, wypłaty ubezpieczycieli z tytułu szkód spowodowanych katastrofami w ciągu I półrocza obecnego roku wyniosły 70 mld dolarów i ustępują jedynie rekordowemu pod tym względem rokowi 2005.

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe