Miliard do wzięcia na usługi

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Konkurs ma zachęcić firmy do inwestycji w Polsce

Planujesz stworzyć centrum usług? Czekają na ciebie unijne dotacje wartości 1 mld zł. Najpierw trzeba jednak wystartować w konkursie organizowanym przez resort gospodarki. Warunkiem jest deklaracja, że spółka stworzy co najmniej 100 miejsc pracy - pisze "Rzeczpospolita".

Oferowany 1 mld zł to znacznie wyższa suma niż przed rokiem. Wtedy wartość dotacji wyniosła zaledwie 290 mln zł. Kwota ta ma zachęcić inwestorów, także zagranicznych, do inwestycji w Polsce. Jak przypomina dziennik, tylko w ubiegłym roku pięć dużych koncernów zagranicznych zapowiedziało inwestycje, dzięki którym ma powstać ponad 1300 miejsc pracy.

Setki nowych miejsc pracy

Wiadomo, że projektami w Polsce jest zainteresowanych aż 61 inwestorów z różnych branż, a 18 z nich dotyczy centrów usług. Na ten rok zaplanowane jest m.in. utworzenie centrum rozliczeń finansowych w Szczecinie przez UniCredit Group, które ma zatrudnić 430 osób. Kolejne 400 osób znajdzie pracę w Centrum Rozwoju Oprogramowania we Wrocławiu, które planuje Nokia Siemens Networks.

Zasady konkursu są proste - o dotacje może się ubiegać każda firma, która zadeklaruje, że dzięki inwestycji powstanie co najmniej 100 nowych miejsc pracy. Więcej we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24