Miedź w Londynie tanieje. Dane z rynków niepokoją

Najnowsze

tvn24Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po danych makro z USA i Chin

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po danych makro z USA i Chin - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6839,00 USD za tonę, po zniżce o 0,3 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień drożeje o 0,2 proc. do 3,0980 USD.

Efekt Azji?

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na listopad staniała o 0,5 proc. do 48 tys. 860 juanów (7960 USD).

W Chinach podano w środę, że ceny nowych domów w sierpniu spadły w 68 z 70 największych chińskich miast. Tymczasem rynek nieruchomości jest odbiorcą 50 proc. miedzi zużywanej w Chinach.

Co w USA?

Niepokoją też dane z USA. Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych spadła w sierpniu i wyniosła 956 tys. w ujęciu rocznym. W lipcu wskaźnik wyniósł 1,12 mln po korekcie - podał w czwartek Departament Handlu USA.

Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych, nowych inwestycji wyniesie 1,04 mln.

Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę - wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze - spadła do 998 tys. z 1,06 mln poprzednio po korekcie - podał Departament Handlu.

Tu również analitycy spodziewali się liczby nowych pozwoleń na poziomie 1,04 mln.

Od początku 2014 r. miedź na giełdzie metali w Londynie staniała o 7,1 proc., najmocniej spośród sześciu głównych metali przemysłowych, którymi handluje się na LME.

Autor: /g / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24