Miedź tanieje. Inne metale też

Najnowsze

kghm.plMiedź na giełdzie w Londynie tanieje wraz z innymi metalami przemysłowymi

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje wraz z innymi metalami przemysłowymi - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.610,00 USD, po zniżce o 0,6 proc.

Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień tanieje o 0,7 proc. do 2,998 USD. Tona miedzi na giełdzie w Szanghaju w dostawach na styczeń staniała o 1,8 proc. i wyniosła 46.840 juanów (7.662 USD).

Tanieje, bo gospodarka słabnie?

Miedź tanieje w reakcji na obniżenie przez Komisję Europejską prognoz wzrostu dla krajów strefy euro.

Wzrost gospodarczy w eurolandzie ma w tym roku wynieść 0,8 proc. PKB, a w przyszłym 1,1 proc. PKB. Z kolei cała UE ma się rozwijać w tempie odpowiednio 1,3 proc. i 1,5 proc. - wynika z ocen KE. To wyraźna rewizja w dół w porównaniu do maja.

Na wiosnę KE przewidywała, że Produkt Krajowy Brutto UE wzrośnie w 2014 r. o 1,6 proc., a w strefie euro o 1,2 proc. W 2015 r. wzrost gospodarczy miał przyśpieszyć do 2 proc. w UE i 1,7 proc. PKB w eurolandzie.

- Europejska gospodarka nadal słabnie i to powinno wywierać presję na sektor budowlany i rozwój przemysłu - ocenia Phil Streible, starszy strateg rynkowy w RJO Futures w Chicago. - Miedź i inne metale przemysłowe są pod presją - dodaje.

W październiku miedź zdrożała najmocniej od czerwca br. w reakcji na wzrost w amerykańskiej gospodarce i oznaki stabilizacji w chińskiej.

Autor: //gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kghm.pl