Microsoft wabi podwyżkami

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Microsoft kusi

Microsoftowi zaczyna brakować utalentowanych pracowników. Koncern z Redmond chce ratować sytuację wprowadzając plan podwyżek. Pracownicy największego producenta oprogramowania na świecie mogą również liczyć na pakiet akcji pracowniczych.

Microsoft zmienia politykę wynagrodzeń, bo traci pracowników na rzecz młodych, ale prężnie rozwijających się firm na rynku nowych technologii. Jego największymi konkurentami na rynku pracy są Google i Facebook.

Dwa lata temu Microsoft wdrożył plan oszczędności, którego częścią było zwolnienie około 5 tysięcy pracowników i ograniczenie zwiększania pensji. Dopiero w 2010 roku, firma wprowadziła skromne podwyżki. Jednak w tym samym roku poinformowała swoich pracowników, że będą musieli sami częściowo finansować swe ubezpieczenia zdrowotne.

Teraz koncern z Redmond zmienia politykę. Szef firmy Steve Ballmer zapowiedział już, że każdy z 90 tys. pracowników na całym świecie dostanie podwyżkę. Jej wysokość ma być zależna od wyników pracy, ale największe pieniądze mają trafić do młodych inżynierów.

Pracownicy Microsoftu będą mogli też liczyć na większe bonusy i dodatkowe pakiety akcji pracowniczych.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24