Microsoft: Są nowe dziury w IE6 i 7

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Dobra rada: porzuć stare wersje Internet Explorera

Koncern Microsoft potwierdza istnienie niezałatanej luki bezpieczeństwa w starszych wersjach swojej przeglądarki Internet Explorer 6 i 7. Nie podano bliższych szczegółów, zapewniono jedynie, że bezpieczna jest jej najnowsza wersja IE8.

Luka bezpieczeństwa w starszych wersjach umożliwia hakerom przejęcie pełnej kontroli nad komputerem ofiary, jeśli użytkownik wejdzie na odpowiednio spreparowaną stronę internetową. Luka wiąże się z niewłaściwą obsługą kursora w oknie przeglądarki i umożliwia atakującemu wykonanie złośliwego kodu na maszynie ofiary. Może to prowadzić do przejęcia kontroli nad jej systemem.

Jak na razie nie opublikowano poprawki do programu, która usuwałaby zagrożenie. Microsoft podał jedynie, że bada zagrożenie. Zaleca jednocześnie aktualizację do najnowszej wersji Internet Explorera.

Ostrzeżenie pojawiło się razem z marcowymi poprawkami do systemów Microsoftu. Tym razem zawierają one jedynie dwa tzw. biuletyny. Pierwszy dotyczy aplikacji Movie Maker i dodatku do PowerPointa. Drugi natomiast arkusza kalkulacyjnego Excell z pakietu Office w wersjach XP, 2003 i 2007.

Microsoft wydaje biuletyny bezpieczeństwa w każdy drugi wtorek miesiąca.

Ostatni wyłom w harmonogramie uczyniono dla załatania poważnej luki we wszystkich wersjach Internet Explorera, która została użyta przez chińskich hakerów przy włamaniu na serwery firmy Google.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24