Microsoft przejmuje Minecraft. Zapłacił 2,5 mld dolarów

ShutterstockMinecraft to jedna z najpopularniejszych gier

Microsoft kupił Mojang, twórcę popularnej gry Minecraft. Firma potwierdziła nieoficjalne informacje pojawiające się w ostatnim czasie w mediach. Wartość kontraktu to 2,5 mld dolarów.

Gra sprzedała się dotychczas na świecie w ponad 54 mln egzemplarzy. Informacje o sprzedaży podał szef Xboksa Phil Spencer. Mojang zaraz po ogłoszeniu transakcji zapewnił swoich fanów, że "wszystko będzie dobrze".

Minecraft nie zniknie

Microsoft także uspokoiła fanów gry, zapewniając, że projekt będzie rozwijany i nie zniknie z żadnej dostępnej platformy. Niektórzy analitycy spekulują, że umowa ma na celu przyciągnięcie większe liczby użytkowników do Windows Phone. Szwedzki Mojang to przede wszystkim twórcy gry wideo Minecraft. Jest ona dostępna na wielu platformach: konsolach, komputerach i urządzeniach mobilnych. Na liście najlepiej sprzedających się gier na konsole Playstation 3 i Xbox 360 w Minecraft zajęła w lipcu drugie miejsce. Gra od początku miesiąca dostępna jest także na najnowszą konsolę Xbox (produkowaną przez Microsoft) oraz Playstation 4 sygnowaną przez Sony. Twórcy gry tylko w ubiegłym roku zarobili ponad 100 mln dolarów. Mojang ma dołączyć do studia gier Microsoftu.

Autor: mn//gry / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości