Microsoft nie przejmie Yahoo!

Najnowsze

Aktualizacja:

Transakcja stulecia nie dojdzie do skutku: Microsoft nie zdecydował się zapłacić żądanej przez Yahoo! ceny za przejęcie tego portalu internetowego.

Microsoft był zdecydowany podwyższyć swoją pierwotną ofertę o 5 miliardów dolarów, co dałoby cenę 33 dolarów za jedną akcję Yahoo!. Pierwotnie proponowano kwotę 44,6 miliarda dolarów, co dawało kwotę 31 dolarów za akcję.

Jednak zarząd Yahoo! oczekiwał jeszcze wyższej oferty: był gotów przystać na przejęcie przy kwocie 37 dolarów za jedną akcję swej firmy.

Jak pisze agencja Reutera, szef Microsoftu Steve Ballmer wysłał list do kierującego Yahoo Jerry Yanga odrzucający tę opcję.

- Po dokładnym rozważeniu uznaliśmy, że nie możemy spełnić żądań Yahoo!, i że leży w najgłębszym interesie akcjonariuszy, pracowników i partnerów Microsoftu aby odrzucić tę propozycję - oświadczył Ballmer.

Kurs akcji Yahoo! w piątek wzrósł o 1,85 dol. i osiągnął poziom 29, 24 dol., bowiem inwestorzy mieli nadzieję na sfinalizowanie transakcji w czasie weekendu.

Firma Yahoo! w wydanym komunikacie stwierdziła, że propozycja finansowa Microsoftu była znyt niska, zaś wielu akcjonariuszy wspierało zarząd w jego determinacji do uzyskania wyższej ceny.

Prezes Yahoo! Jerry Yang zapewnił, że zarząd teraz "skoncentruje całą energię na przeprowadzeniu najważniejszej przemiany w historii firmy".

Źródło: Reuters, TVN24