Microsoft do Yahoo!: Macie 3 tygodnie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Yahoo! przyparta do muru

Komputerowy gigant zaczyna tracić cierpliwość - czytamy w "Gazecie Wyborczej". - Dajemy Yahoo! trzy tygodnie na zaakceptowanie naszej oferty - napisał w liście do rady nadzorczej internetowej spółki Steve Ballmer, szef Microsoftu

Dwa miesiące temu Microsoft zaproponował kupno Yahoo! za ponad 44 mld dol. w akcjach i gotówce. Wówczas rada Yahoo! odrzuciła ofertę, uznając, że nie odpowiada ona wartości firmy. Microsoft za jeden papier Yahoo! dawał bowiem 31 dol., podczas gdy rada miała ustalić cenę minimalną na 40 dol. za akcję.

Koncern z Redmont nie chce jednak podbić stawki. I zaczyna przypierać Yahoo! do muru. W liście datowanym na 5 kwietnia Steve Ballmer napisał: "Nadszedł czas na negocjacje ostatecznych warunków transakcji". I ostrzegł, że jeśli do 26 kwietnia Yahoo! nie zgodzi się na przejęcie, Microsoft obniży ofertę i poszuka poparcia dla transakcji bezpośrednio u udziałowców Yahoo!

Jak dotąd Yahoo! nie znalazł sojuszników, którzy byliby w stanie przedstawić kontrofertę, konkurencyjną wobec planów Microsoftu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: TVN24