Najnowsze

Kamiński: polityka zagraniczna PiS to pojęcie z gatunku humorystycznego

Najnowsze

Michał Kamiński o polityce zagranicznej PiS
Michał Kamiński o polityce zagranicznej PiSTVN24BiS /
wideo 2/3

Nie ma spójnej polityki zagranicznej Prawa i Sprawiedliwości. To wypadkowa różnych fobii i zdarzeń - mówił Michał Kamiński, poseł Europejskich Demokratów. - PiS wpisuje się w politykę rosyjską - dodał gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS.

Michał Kamiński, poseł Europejskich Demokratów, ocenił, że "polityka zagraniczna Prawa i Sprawiedliwości to pojęcie z gatunku humorystycznego".

Brak spójności

- Nie ma czegoś takiego, jak wspólna wizja zgodna z interesami państwa. Są jedynie jakieś działania, które są wypadkowymi różnych fobii i zdarzeń. Czegoś takiego, jak spójna polityka zagraniczna nie ma - mówił. Gość TVN24 BiS podkreślał, że celem polityki rosyjskiej jest podzielenie i pokłócenie Unii Europejskiej. - Poza tym że Rosja wspiera skrają prawicę, to niestety PiS, mimo całej antyrosyjskiej retoryki, wpisuje się - być może bez intencji - w politykę rosyjską - mówił Kamiński i dodał, że państwa bałtyckie wspierają głębszą integrację europejską, widząc, że jest ona dla całego regionu receptą na rosyjski imperializm. - A polityka polskiego rządu w tej kwestii jest niejednoznaczna - dodał.

Brak koncepcji

- Ten rząd ma bardzo niespójne sygnały w sprawie tzw. Europy dwóch prędkości. Minister Szymański mówił, że rząd jest przeciwny, a premier Beata Szydło po spotkaniu z Angelą Merkel, kanclerz Niemiec mówiła, że nie ma nic przeciwko Europie dwóch prędkości. Polityka PiS to polityka wypisywania Polski z jądra Europy, w którym byliśmy - mówił Kamiński.

Zobacz całą rozmowę z Michałem Kamińskim. Materiał wideo:

Kamiński: nie ma spójnej polityki zagranicznej PiS
Kamiński: nie ma spójnej polityki zagranicznej PiStvn24bis

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiS /

Pozostałe wiadomości