Mężczyźni inwestują w kosmetyki. Branża się cieszy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Czasy, gdy mężczyźni używali mydła i tylko mydła, odchodzą do historii

Kosmetyki dla panów są i będą najdynamiczniej rozwijającym się segmentem w branży kosmetycznej. W 2016 r. ich sprzedaż sięgnie 1,65 mld zł - informuje "Puls Biznesu". W ubiegłym roku wartość rynku kosmetyków dla mężczyzn sięgnęła kwoty blisko 1,44 mld zł.

Czasy, gdy mężczyźni używali mydła i tylko mydła, odchodzą do historii. Produkty dla panów są najdynamiczniej rosnącym segmentem całego sektora kosmetycznego - wynika z danych Euromonitora International.

W 2011 r. wartość rynku kosmetyków dla panów urosła o 6,5 proc. i sięgnęła 348,8 mln EUR (blisko 1,44 mld zł). W kolejnych latach segment ten nadal będzie numerem jeden, jeśli chodzi o wzrosty, dzięki czemu w 2016 r. jego wartość wyniesie 401,2 mln EUR (1,65 mld zł).

Potencjał rynku

Wzrost zainteresowanie kosmetykami przez mężczyzn zauważają przedsiębiorcy. - Dwa nowe produkty wprowadzone rok temu zostały dobrze przyjęte przez klientów. W tym roku planujemy wprowadzić kolejne dwa: balsam i antyperspirant i podejrzewam, że to nie będzie koniec - zapowiada Joanna Kowalczuk, kierownik działu marketingu w firmie kosmetycznej Ziaja. Rosnący potencjał rynku kosmetyków dla mężczyzn zauważa także Henryk Orfinger, prezes i właściele firmy Dr Irena Eris. - Kosmetyki dla mężczyzn rzeczywiście mogą pochwalić się dużą dynamiką, ale warto zwrócić uwagę, że baza nie była bardzo wysoka - uważa Henryk Orfinger.

Autor: kmmtom / Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: TVN24