Mega-fuzja w lotnictwie

Najnowsze


17,7 mld dolarów - tyle będzie teraz warty największy przewoźnik lotniczy na świecie. Amerykańskie towarzystwa: Delta Air Lines i Northwest Airlines połączyły się pod szyldem Delta.

Z 800 samolotami i 75 tys. pracowników przewoźnik chce osiągnąć obroty w wysokości 35 mld dolarów rocznie. Jak sam twierdzi, będzie docierać w prawie 400 miejsc w 67 krajach.

Negocjacje ws. fuzji prowadzono w Atlancie w stanie Georgia. Tam też będzie znajdować się centrala firmy. Oprócz tego swoje przedstawicielstwa otworzy

Postanowiliśmy, że dojdzie do fuzji tylko, jeśli zgodzą się na to obie strony i ich akcjonariusze. Okazało się, że Delta i Northwest doskonale do siebie pasują. Dlatego dziś ogłaszamy połączenie firm Richard Anderson, szef Delty

Doskonale dopasowani

- Postanowiliśmy, że dojdzie do fuzji tylko, jeśli zgodzą się na to obie strony i ich akcjonariusze. Okazało się, że Delta i Northwest doskonale do siebie pasują. Dlatego dziś ogłaszamy połączenie firm - przemawiał podczas uroczystego podpisania umowy. Fuzja polega na przejęciu Northwest przez Deltę - za każdą akcję tego pierwszego podmiotu, akcjonariusze dostaną 1,25 akcji Delty.

Do tej pory obie linie należały do SkyTeam - drugim po Star Alliance towarzystwie przewoźników na świecie. Oprócz połączonych linii do SkyTeam należą m.in. Aeroflot, Aeroméxico, Air France, Alitalia, CSA Czech Airlines i KLM.

Źródło: news.delta.com