Media Markt zarabia dla właściciela

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Perła w koronie sieci Metro: sklepy Media Markt

Metro - największa niemiecka sieć handlowa, znana także na polskim rynku z supermarketów Real oraz sklepów z elektroniką Media Markt i Saturn - dzielnie opiera się kryzysowi. Jednak zyski koncernu za III kwartał mocno się skurczyły.

Zysk operacyjny okazał się o 357 milionów euro niższy niż rok temu. Zarząd firmy tłumaczy to kosztami dokonywanej restrukturyzacji oraz niekorzystnymi zmianami kursów walut wschodniej Europy. Firma wdraża program, który ma w ciągu trzech lat przynieść 800 milionów euro rocznych oszczędności.

Przychody koncernu w III kwartale spadły o 4,6 proc. do poziomu 15,6 miliarda euro, co z kolei ma wynikać ze słabnącej konsumpcji za granicami Niemiec. Wynik finansowy grupy spadł o 10 procent do 323 milionów euro, zaś zysk netto o ponad połowę do 97 milionów euro.

Perłą w koronie okazuje się branża elektroniczna: sieci Media Markt i Saturn zanotowały w Niemczech przychody o 6,5 procent wyższe. Dobre wyniki miały one też w krajach Europy Zachodniej, gorzej natomiast było na wschodzie kontynentu z powodu słabszego popytu.

Źródło: DPA

Źródło zdjęcia głównego: TVN24