McDonald's lepszy od armii USA - podbija Wietnam

Najnowsze

Wikipedia (CC BY-SA 2.0) | Anthony92931McDonald's ma restauracje w 119 krajach na całym świecie

McDonald's otworzył swoją pierwszą restaurację w Wietnamie. W kolejce po znane na całym świecie fast foody stanęły setki mieszkańców Ho Chi Minh, stolicy tego kraju.

Restaurację otworzył zięć premiera Wietnamu Henry Nguyen (wychowany w USA syn wojennych uchodźców), który z uśmiechem przewracał smażące się hamburgery. Nguyen ma zbudować dla McDonald's sieć restauracji w całym kraju. W lipcu ubiegłego roku biznesmen mówił, że otwarcie restauracji tej znanej amerykańskiej sieci jest jego marzeniem.

Wietnamczycy kochają Zachód

BBC zwraca uwagę, że zagraniczne marki są niezwykle popularne wśród młodych Wietnamczyków. McDonald's dołączył więc do innych amerykańskich firm obecnych na wietnamskim rynku. Swoje placówki mają tu m.in. Starbucks, Subway, Burger King i KFC. W 2013 roku liczba klientów sieci McDonald's spadła na całym świecie o prawie 2 proc., a w USA - o 1,6 proc., ale sprzedaż zwiększyła się o 0,2 proc., a globalne przychody w całym roku wzrosły o dwa proc. i wyniosły 28,1 mld dol. McDonald's ma restauracje w 119 krajach, w samej Azji jest ich 38.

Autor: rf/klim/ / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 2.0) | Anthony92931