Mattel wycofuje 11 mln. swoich zabawek

Najnowsze

Aktualizacja:
cpsc.govTen zestaw okazał się niebezpieczny dla małych dzieci

Producent kultowych lalek Barbie wycofuje ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie 11 milionów swoich produktów. Rowerki, krzesełka i zabawki pod marką Fisher Price mogą być niebezpieczne dla zdrowia niemowląt i małych dzieci.

Ze sklepowych półek i magazynów zniknie m.in. siedem milionów trzykołowych rowerków i milion krzesełek do karmienia. Niebezpieczne okazały się też zabawki z linii "Little People Wheelies Stand 'n Play Rampway" . W tym ostatnim przypadku okazało się, że łatwo oderwać kółka samochodzików z zestawu, co stwarza ryzyko połknięcia przez małe dzieci.

To bolesny cios nie tylko w reputację firmy, ale też poważny problem finansowy. Zbliża się bowiem okres przedświąteczny, kiedy gwałtownie wzrastają obroty sklepów. Zwłaszcza tych z zabawkami dla dzieci. Zaraz po ogłoszeniu akcji wycofania wyrobów z rynku akcje firmy Mattel spadły o 1,7 proc.

Do podobnego kroku Mattel zmuszony był już w 2007 roku. Wówczas wycofał ze sprzedaży miliony zabawek, bo przy ich produkcji użyto toksycznej farby.

Źródło: Reuters, Financial Times

Źródło zdjęcia głównego: cpsc.gov