Mattel przeprasza Chińczyków

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huProducent Barbie przeprosił chińskich podwykonawców

Amerykański producent zabawek Mattel wziął na siebie całkowitą odpowiedzialność za wycofania z rynku milionów wyprodukowanych w Chinach zabawek. Koncern oświadczył, że problem wynikał z błędnego zaprojektowania, a nie złego wykonawstwa.

Mattel - jeden z głównych światowych producentów zabawek - wycofała ostatnio z rynku ponad 21 milionów wyprodukowanych w Chinach zabawek, nie spełniających norm bezpieczeństwa.

- Wycofywanie zabawek nadszarpnęło naszą reputację, ale Mattel bierze na siebie za nie pełną odpowiedzialność - oświadczył w Pekinie wiceprezes koncernu Thomas Debrowski w czasie spotkania z dyrektorem chińskiego rządowego Biura ds. Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny. Wysłannik amerykańskiego koncernu przekazał słowa przeprosin całemu narodowi chińskiemu i wszystkim klientom, którzy kupili wadliwe zabawki.

W oświadczeniu Debrowski przyznał, że w przypadku przeważającej części wycofywanych produktów problem polega na błędnym zaprojektowaniu tych zabawek przez samą firmę Mattel, a nie złym wykonawstwie chińskich producentów.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu