Markiewicz ma swoją wizję Polsatu

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Marek Markiewicz chce innej koncepcji kanału biznesowego Polsatu

Polsat powinien stworzyć kanał informacyjny, niezależny od TV Biznes - uważa nowo powołany szef TV Biznes Marek Markiewicz. Dodaje, że jest to w planach, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości.

TV Biznes zgodnie z zapowiedziami miała we wrześniu przekształcić się w 24-godzinny kanał informacyjny. - To na pewno pozostanie kanał informacyjno-biznesowy, nie zmieni się też jego nazwa - zapowiada Markiewicz.

Podkreśla jednak, że od poniedziałku stacja będzie wprowadzała na antenę coraz więcej programów produkowanych w Warszawie, a nie jak dotychczas w Poznaniu - aż do całkowitego przejęcia produkcji przez stolicę.

- Coraz częściej będzie też akcentowana strona informacyjno-publicystyczna. Na pewno też najszybciej jak to możliwe stałe pasmo publicystyczne w stacji obejmie Dorota Gawryluk (członek zarządu TV Biznes). Jest to tylko kwestia techniczna, pasmo mogłoby ruszyć już w przyszłym tygodniu - dodał Markiewicz.

Zaznaczył jednak, że docelowo koniecznym jest stworzenie nowego kanału, poświęconego wyłącznie informacji i publicystyce.

Marek Markiewicz, który do tej pory doradzał Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi, a w Polsacie prowadził program "Bumerang", został nowym redaktorem naczelnym TV Biznes. Zastąpił Romana Kukielaka. O sprawie poinformowała wtorkowa "Rzeczpospolita".

W ubiegłym tygodniu władze Polsatu odsunęły od kierowania "Wydarzeniami" Tomasza Lisa, po czym ten zrezygnował z prowadzenia programu "Co z tą Polską" i zasiadania w zarządzie stacji. Według gazety, nominacja Markiewicza ma uciąć spekulacje, że prezes Polsatu uległ PiS i z powodu nacisków tej partii odsunął Lisa.

"Na pewno nie było to argumentem w rozmowach ze mną i żadna polityka nie miała na to wpływu" - powiedział PAP Markiewicz.

Dodał, że wraz z objęciem funkcji w TV Biznes przestanie prowadzić "Bumerang", w którym oceniał pracę innych dziennikarzy. Podkreślił też, że "w ubiegłym tygodniu" złożył rezygnację z członkostwa w Partii Centrum.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24