Marka McQueen przeżyje swego twórcę

Najnowsze

Aktualizacja:

Marka Alexander McQueen nadal będzie istnieć, pomimo samobójczej śmierci brytyjskiego projektanta. Prezes francuskiej grupy PPR, która ma prawo do marki, powiedziała, że utrzymanie jej na rynku będzie najlepszym hołdem jaki można złożyć projektantowi.

Pod marką McQueen w USA i Wielkiej Brytanii działa 11 sklepów, które zatrudniają 180 osób. Kreator mody od 1996 roku pracował dla domu mody Givenchy jako główny projektant.

Po stworzeniu własnej marki, Alexander McQueen czterokrotnie zdobył nagrody brytyjskiego projektanta mody roku. W strojach jego autorstwa wielokrotnie pojawiały się gwiazdy pop-kultury, jak Nicole Kidman, Penélope Cruz, Sarah Jessica Parker czy Rihanna. Lady Ga-Ga używała ich w

Prawa do marki McQueen kupił w 2001 roku dom mody Gucci, który należy do grupy PPR. Grupa w 2009 roku wypracowała prawie miliard euro zysku - o 7 procent więcej niż rok wcześniej.

Alexander McQueen popełnił samobójstwo 9 dni po śmierci swojej matki. Kilka dni przed targnięciem się na swoje życie swój smutek wyraził na Twitterze.

Źródło: TVN CNBC Biznes