Malezyjski samolot i szczyt w Hadze. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze

Aktualizacja:

Dziś w Hadze drugi - ostatni - dzień szczytu ws. bezpieczeństwa nuklearnego. W poniedziałek przywódcy państw G7 uzgodnili, że zorganizują w czerwcu własny szczyt w Brukseli: nie w Rosji i bez Rosji. W Hadze spotkali się szefowie dyplomacji Ukrainy i Rosji. W TVN24 Biznes i Świat zapytamy, czy to szansa na przełom?

Grupa G7 jest gotowa zintensyfikować akcje, w tym skoordynowane sankcje wobec Rosji, w przypadku dalszej eskalacji jej działań. Liderzy G7 poparli w poniedziałek integralność terytorialną Ukrainy. Dodatkowo państwa G7 w najbliższych tygodniach i miesiącach będą rozmawiały o sposobach zmniejszenia zależności Europy od rosyjskich dostaw energii.To odpowiedź na przyłączenie Krymu do Rosji.

Szefowie dyplomacji Ukrainy i Rosji spotkali się w Hadze – szansa na przełom? W tym samym czasie okręt desantowy marynarki wojennej Ukrainy na Krymie „Kostiantyn Olszański” przeszedł w ręce Rosjan. Jego załoga uległa wobec przewagi liczebnej przeciwnika. Na jednostce podniesiono banderę Federacji Rosyjskiej.

Czy spotkanie na szczycie przyczyni się do rozwiązania konfliktu na Ukrainie? W TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o tym z gośćmi.

Koniec w oceanie

Zaginiony Boeing 777 malezyjskich linii Malaysia Airlines zakończył lot w południowej części Oceanu Indyjskiego - poinformował w poniedziałek malezyjski premier Najib Razak. Dodał, że rodziny pasażerów i członków załogi zostały powiadomione o ustaleniach.

Na konferencji prasowej Razak oświadczył, że na podstawie nowej analizy satelitarnej przeprowadzonej przez ekspertów z Wielkiej Brytanii określono ścieżkę lotu boeinga i ustalono, że maszyna "leciała wzdłuż południowego korytarza, a jej ostatnia zlokalizowana pozycja znajdowała się na środku Oceanu Indyjskiego", na zachód od australijskiego miasta Perth.

W TVN24 Biznes i Świat spróbujemy odpowiedzieć, jak to się stało, że samolot odnaleziono ponad 6 tysięcy kilometrów od miejsca ostatniego kontaktu?

Choroba a urlop

O godzinie 20.00 w programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer wyjaśni co zrobić, gdy podczas urlopu wypoczynkowego dopada nas choroba? Czy to czas bezpowrotnie stracony, czy może jednak możemy ten przyznany nam już urlop wykorzystać w innym terminie?

W programie "Świat" Bartosza Węglarczyka gościem będzie komentator TVN24 Biznes i Świat Wawrzyniec Smoczyński z Polityka Insight. Temat rozmowy to: co dalej z polityczną izolacją Rosji? Natomiast o efektach szczytu nuklearnego w Hadze opowie dr Łukasz Tolak z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Dziesiątki miliardów dolarów wypłynęły w ostatnich dniach z Rosji. Eksperci spodziewają się załamania gospodarczego. Czy polityka Putina sprowadzi na Rosję katastrofę gospodarczą ? Odpowiedź na to pytanie w programie "24 Godziny" o 22:00. Zaprasza Katarzyna Werner.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat