"Bezwstydna". Noblistka w ogniu krytyki za strój

Najnowsze

TVN24 BiS"Bezwstydna". Laureatka Nagrody Nobla w ogniu krytyki za swój strój

"Ciekawe, kiedy chustę też zdejmie", "bezwstydna" - to tylko niektóre komentarze, jakie pojawiły się wobec najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. W Pakistanie opublikowano zdjęcie, które ma przedstawiać Malalę Yousafzai, na co dzień studentkę Uniwersytetu Oksfordzkiego. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zdjęcie zrobiono niedaleko kampusu Uniwersytetu Oksfordzkiego. Malala na zdjęciu ma kurtkę nazywaną bomberką, chustę, dżinsy oraz buty na obcasie.

Taki ubiór nie spodobał się jednak konserwatywnym muzułmańskim środowiskom. Po opublikowaniu fotografii w Pakistanie na najmłodszą laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla spadła fala krytyki.

"Ciekawe, kiedy chustę też zdejmie", "bezwstydna" - to tylko niektóre z komentarzy. Krytykę konserwatywnych muzułmańskich środowisk wywołały zwłaszcza zbyt obcisłe dżinsy.

Sama Malala do sprawy jeszcze się nie odniosła.

Najmłodsza noblistka

Pakistanka Malala Yousafzai jest najmłodszą noblistką. W momencie otrzymania nagrody w 2014 roku miała zaledwie 17 lat. To zresztą niejedyne wyróżnienie na koncie Pakistanki. Wcześniej otrzymała ona bowiem również nagrodę Anny Politkowskiej i Nagrodę Sacharowa.

Malala Yousafzai jest działaczką na rzecz praw kobiet, zwłaszcza na rzecz ich prawa do edukacji.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS