Majówka? A PIT rozliczyłeś?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Ostatni dzwonek podatkowy

Jeszcze tylko cztery dni zostały na rozliczenie się z fiskusem. W urzędach skarbowych tłok i kolejki już dzisiaj, bo wielu Polaków rusza wkrótce na majówkę. Ci, którzy zeznania podatkowego jeszcze nie złożyli, a chcą uniknąć stania w kolejce, mogą wysłać je pocztą lub rozliczyć się przez internet.

Z fiskusem można rozliczyć się jedynie do 30 kwietnia. Dlatego dziś i w poniedziałek urzędy skarbowe będą pracować dłużej niż zwykle. Natomiast sobota 28 kwietnia jest dniem pracującym w urzędach skarbowych w godzinach od 9.00 do 13.00.

Można przez internet

Ministerstwo finansów zachęca jednak do rozliczania się przez internet. Można to zrobić korzystając z darmowego programu przygotowanego przez resort. Nie jest potrzebny do tego tzw. podpis kwalifikowany. Aplikacja dostępna jest na stronach www.e-deklaracje.gov.pl oraz www.szybkipit.pl.

Podatnik, który wyśle e-deklarację otrzyma elektronicznie tzw. Urzędowe Poświadczenia Odbioru (UPO). "To potwierdzenie wypełnienia obowiązku wobec urzędu skarbowego jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym" - zapewnia ministerstwo.

Do wczoraj podatnicy złożyli w ten sposób już 1 703 729 zeznań. Resort ma nadzieję, że ta liczba przekroczy dwa miliony.

Do końca kwietnia trzeba też uregulować ewentualną zaległość podatkową wobec fiskusa.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24