Maja Goettig wiceministrem finansów?

Najnowsze

TVN24Maja Goettig trafi do rządu?

- Główna ekonomistka banku BPH i komentatorka gospodarcza Maja Goettig ma być nowym wiceministrem finansów - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna" ze źródeł rządowych. Biuro prasowe resortu nie komentuje tej informacji, a sama zainteresowana mówi nam jedynie: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

Według gazety Goettig, która jest także członkiem kierowanej przez Jana Krzysztofa Bieleckiego Rady Gospodarczej przy premierze, ma zastąpić odchodzącego z resortu wiceministra Wiesława Szczukę odpowiedzialnego za rynki i instytucje finansowe. Szczuka ma pracować w międzynarodowej instytucji finansowej.

"GDP" dodaje, że to początek kadrowych ruchów w resorcie. Ze swojej funkcji ma także odejść wiceminister Dominik Radziwiłł, odpowiedzialny za politykę resortu dotyczącą długu publicznego. Do odejścia szykuje się także główny zastępca Jacka Rostowskiego, sekretarz stanu w resorcie Ludwik Kotecki. Zmiany mają nastąpić w przyszłym roku.

Maja Goettig studiowała na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Ekonomii Międzynarodowej Uniwersytetu Sussex w Wielkiej Brytanii. Współpracowała z Fundacją CASE i jako ekspert brała udział w przygotowywaniu prognoz makroekonomicznych dla polskiej gospodarki. W Banku BPH, gdzie pracuje od siedmiu lat, zajmuje się analizą gospodarki i rynków finansowych.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24