Łyk nuklearnego pingwina zwali z nóg

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
BrewDogNuklearny pingwin nadchodzi

Choć narodowym strojem Szkotów jest spódnica, to pokazują, co pod nią mają. Jeden z tamtejszych BrewDog rozpoczął produkcję najmocniejszego piwa na świecie. Napój ten, zawierający 32 proc. alkoholu, będzie nosił nazwę "Tactical Nuclear Penguin”.

Na etykiecie piwa wydrukowana będzie informacja: „Jest to ekstremalnie mocne piwo. Powinno być spożywane w małych ilościach, z nutką arystokratycznej nonszalancji. Obchodź się z nim tak, jakbyś degustował dobrą whisky lub przeglądał album Franka Zappy…”

A cena także będzie głównie dla koneserów. - Ze względu na ograniczoną podaż, za jedną butelkę Tactical Nuclear Penguin trzeba będzie zapłacić 30 funtów brytyjskich (ok. 136 zł) – zdradził James Watt. Ten dyrektor zarządzający BrewDog dodał, że wprowadzenie tak mocnego piwa to „przekroczenie pewnych barier i oznaka innowacyjności”.

Zdaniem specjalistów, wypuszczenie tak mocnego piwa jest zabiegiem czysto marketingowym. To nie jedyny nietypowy produkt BrewDog – wcześniej browar wypuścił na rynek piwo o mocy 18,2 proc. o nazwie „Tokyo".

Źródło: pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: BrewDog