Luksus wjedzie na polskie drogi

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huLegenda coraz bliżej Polski

Sobiesław Zasada, znany biznesmen i były mistrz kierownicy, który w lipcu zdobył licencję na sprzedaż samochodów marki Ferrari, będzie sprzedawał w Polsce samochody kolejnej luksusowej marki - Maserati - zapowiada "Puls Biznesu". Sprzedaż ma ruszyć na początku przyszłego roku.

Kilka tygodni temu spółka Sobiesława Zasady Gran Turismo Italia wynegocjowała umowę na wyłączną dystrybucję w naszym kraju legendy światowej motoryzacji.

- Chcemy rozpocząć sprzedaż w przyszłym roku, na początku w Warszawie. Na razie nie mogę ujawnić, gdzie będzie pierwszy salon. Trwają negocjacje w tej sprawie - mówi Dante Cinque, dyrektor zarządzający spółki Gran Turismo Italia, tej samej, która oferować będzie w Polsce auta marki Ferrari.

Na razie Gran Turismo Italia nie chce ujawnić szczegółów całego projektu związanego z Maserati. Nie wiadomo, ile sztuk tych aut rocznie zamierza sprzedawać, gdzie poza Warszawą mogłyby się znaleźć salony tej marki, ani ile nowe auta będą kosztować. W ofercie Gran Turismo średnia cena to ok 120-130 tys. dolarów.

Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu