Lufthansa odwołała poniedziałkowe loty

Najnowsze

Aktualizacja:
wikipedia.orgLufthansa zatrudnia na świecie 117 tys. osób

Największe niemieckie linie lotnicze Luthansa odwołały niemal wszystkie planowane na poniedziałek loty w Europie i ogromną większość międzykontynentalnych. Powód? Strajk ostrzegawczy personelu.

"Z powodu strajku ostrzegawczego w poniedziałek 22 kwietnia prawie wszystkie loty Lufthansy na trasach niemieckich i europejskich zostały anulowane. (...) W sumie z przewidzianych 1 650 lotów krótkodystansowych plan lotów specjalnych przewiduje nie więcej niż 20" - informuje komunikat największego europejskiego towarzystwa lotniczego. Strajk spowoduje również odwołanie większości lotów międzykontynentalnych.

Podwyżka to obniżka

33 000 pracowników Lufthansy domaga się podwyżek płac o 5,2 proc. Główna negocjatorka Verdiego Christine Behle powiedziała agencji dpa, że oferta kierownictwa Lufthansy, przewidująca wzrost płac w pierwszym roku o 0,4 do 0,6 proc., oznacza w rzeczywistości spadek wynagrodzeń i jest dla związku nie do przyjęcia. Rzecznik Lufthansy Andreas Bartels ostrzegł, że akcja związkowców spowoduje straty w wysokości co najmniej kilkunastu milionów euro. Jego zdaniem całodniowego protestu nie można uznać za strajk ostrzegawczy. Akcja na taką skalę jest "niewspółmierna do sytuacji", tym bardziej, że ustalone zostały terminy kolejnych negocjacji. Przewoźnik rozważa możliwość podjęcia kroków prawnych.

Autor: rfmtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org