Najnowsze

Lubisz spełniać życzenia? Zostań konsjerżem

Najnowsze

Bezrobocie, młodzi bez etatu
Bezrobocie, młodzi bez etatuTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/5

Znajomość języków, dobra organizacja, nienaganne maniery i pomysłowość, która przydaje się do spełniania nietypowych zachcianek – to najważniejsze cechy, jakimi powinien wyróżniać się konsjerż, czyli prywatny asystent – pisze "Dziennik Polski".

Konsjerż (org. concierge) organizuje bowiem wszystko, czego zażyczy sobie jego klient. A życzenia bywają różne. Zaręczyny na Morzu Śródziemnym z niespodzianką na jachcie, sprowadzenie ogromnych rzeźb z Azji, odnalezienie klienta zagubionego w nocy w górach – to tylko niektóre zadania, jakich musiał podjąć się w pracy Tomasz Knapik, jeden z 15 konsjerży z firmy Noble Concierge, obsługującej ok. 3 tys. osób.

Dla kogo?

Codziennie wykonuję ok. 100 telefonów; jestem dostępny dla moich klientów całą dobę – podkreśla Knapik. Cennik usług konsjerży zaczyna się od 6 tys. zł za roczny abonament. W pełni profesjonalna obsługa kosztuje jednak dwa- trzy razy więcej. Prywatni asystenci mają prawo odmówić, jeśli realizacja prośby jest nieetyczna lub nielegalna. Z ich usług korzystają głównie przedsiębiorcy, menedżerowie oraz ludzie wolnych zawodów – wylicza "DP".

Bezrobocie, młodzi bez etatu
Bezrobocie, młodzi bez etatuTVN24 Biznes i Świat

Autor: msz/klim/ / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości