Loty z Okęcia będą tańsze

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESTaniej z Okęcia

Polskie Porty Lotnicze ogłoszą w czwartek obniżkę opłat lotniskowych dla pasażerów odlatujących z Terminala 2 - dowiedział się TVN CNBC Biznes. Ta decyzja może przyciągnąć do stolicy tanich europejskich przewoźników.

Obecnie opłaty lotniskowe na Okęciu są nie tylko najwyższe w Polsce, ale należą do najwyższych w Europie. Z tego m.in. powodu stołeczne lotnisko omijają potentaci na europejskim rynku tanich przewozów lotniczych - Ryanair, oraz EasyJet. Teraz ma się to zmienić.

Nowe, niższe opłaty to także ukłon w kierunku pasażerów podróżujących na trasach krajowych. Z powodu wysokich opłat w Terminalu 2 do pory musieli się oni tłoczyć w ciasnej sali odpraw obok wyjścia z hali przylotów Terminala 1. Jest tam tak mało miejsca, że kolejka przed wylotami obleganych samolotów stoi na zewnątrz, bo pasażerowie nie mieszczą się w środku dworca krajowego.

Co więcej, kupienie tam czegokolwiek do picia czy jedzenia również graniczy z cudem, szczególnie wieczorem i w nocy kiedy jedyny kiosk jest już zamknięty.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES