Najnowsze

Lotnisko w Modlinie rozwija się. Obsłuży nawet 5 mln pasażerów rocznie

Najnowsze

tvn24Rozbudowany terminal będzie gotowy na przełomie 2017 i 2018 rok

Rozbudowa terminala pasażerskiego, budowa terminala cargo, który pozwoli obsługiwać przesyłki kurierskie, a w dalszej perspektywie budowa hotelu - takie plany rozwoju portu lotniczego Warszawa-Modlin przedstawił w środę w Warszawie prezes zarządu lotniska Piotr Okienczyc.

- Dzięki rozbudowie terminala pasażerskiego przepustowość lotniska wzrośnie o 4,5-5 mln pasażerów rocznie. Dzisiaj mamy przepustowość 3 mln pasażerów rocznie. Rozbudowa pozwoli na zwiększenie z 4 do 8 punktów odpraw pasażerskich. Zwiększy się także powierzchnia ogólnodostępna, którą będziemy mogli wynająć i zarabiać na tym - powiedział Piotr Okienczyc. Dodał, że rozbudowany terminal będzie gotowy na przełomie 2017 i 2018 roku. - Na razie jesteśmy w fazie projektowej, w połowie przyszłego roku powinniśmy już rozpoczynać przetargi - powiedział Okienczyc. Koszt budowy spółka pokryje ze swojego budżetu.

Zostaną dobudowane hangary

Kolejną inwestycją, nad którą pracują władze lotniska, jest uruchomienie tzw. ekspress cargo. - Będzie to budynek, w którym można obsługiwać ekspresowe przesyłki kurierskie i tzw. małe cargo. Budynek Cargo powinien być gotowy do połowy przyszłego roku - powiedział. Władze lotniska planują także powiększenie bazy technicznej dla samolotów - chodzi o budowę hangarów. Ostatnim etapem rozbudowy ma być budowa hotelu na terenach przylegających do lotniska. Tu jednak władze portu myślą o udziale partnera zewnętrznego. Jak już zapowiedziały władze portu w Modlinie, na terenach sąsiadujących z lotniskiem ma działać Specjalna Strefa Ekonomiczna (jako podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) oraz park przemysłowo-technologiczny.

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości