LOT zmienia siatkę. Za granicę polecisz tylko z Warszawy

Najnowsze

TVN24 BiSLOT zmienia siatkę. Za granicę polecisz tylko z Warszawy

Narodowy przewoźnik lotniczy wprowadza aktualizację do siatki lotów na ten rok. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami potwierdza zawieszenie rejsów zagranicznych z portów regionalnych. Od marca dalsze połączenia będą obsługiwane tylko przez port w Warszawie.

Zmiany te są podyktowane wymaganiami Komisji Europejskiej i zostały wprowadzone po tym jak LOT otrzymał pomoc finansową Skarbu Państwa. Przewoźnik musiał zwolnić miejsce na rynku, żeby przyznana pomoc nie zaszkodziła konkurencji.

Zarząd spółki sam podjął decyzję o likwidacji połączeń. Od marca połączenia zagraniczne będą realizowane głównie z warszawskiego lotniska. Najbardziej straci na tym Wrocław i Kraków. Połączenia opuszczone przez LOT zastępowane będą m.in. przez Lufthansę.

Lato na bogato

LOT aktualizują też w systemie rezerwacyjnym rozkład na lato tego roku i sezon zimowy 2014/2015. Zmiana wprowadzana jest w kilka tygodni po aktualizacji siatki na lato 2014. Zmiany są wdrażane dwuetapowo.

- W pierwszym etapie - na nowy sezon letni LOT zaproponował m.in. dodatkowe częstotliwości na rejsach europejskich. W szczycie sezonu w systemie pojawi się więc „druga fala” popołudniowych wylotów z Warszawy, czyli do wybranych miast będzie można latać częściej niż do tej pory - czytamy w komunikacie.

Nowe częstotliwości dotyczą połączeń z Budapesztem, Pragą, Sofią, Bukaresztem, Belgradem, Moskwą, Lwowem, Odessą, Wilnem, Rygą i Tallinem. Dodatkowo z dogodniejszych przesiadek w Warszawie na rejsy dalekiego zasięgu LOT-u (Nowy Jork, Chicago, Toronto i do Pekinu) będą mogli skorzystać również pasażerowie transferowi podróżujący z i do Kopenhagi, Mediolanu, Sztokholmu, Brukseli, Paryża, Hamburga i Amsterdamu. W szczycie sezonu, możliwości przesiadkowe dla pasażerów transferowych zwiększą się aż o 40% tygodniowo.

Poza Europę po 16

W ramach aktualizacji utrzymana zostanie ilość połączeń dalekiego zasięgu. Ujednolicone zostaną jednak godziny wylotów tych rejsów. Wszystkie odbywać się będą w tzw. „drugiej fali” rejsów, czyli samoloty będą startowały z Warszawy ok. godziny 16:30, a ich powrót do hubu przewoźnika w Warszawie został zaplanowany ok. godziny 13:00.

W 2014 roku rozkład letni będzie obowiązywał od 31 marca, a zimowy od 26 października.

Autor: //gry / Źródło: LOT, tvn24bis.pl