LOT "złagodził" ceny biletów

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24LOT postanowił zawalczyć o krajowego pasażera

Zima nie ustępuje, pociągi zawodzą, a LOT - postanowił zawalczyć o krajowego pasażera. Cennik, co prawda, stoi w miejscu, ale zwiększono liczbę miejsc w samolotach oraz złagodzono przepisy internetowej sprzedaży biletów - czyli zwiększono dostępność biletów po obniżonych cenach. Oznacza to m.in., brak konieczności dużo wcześniejszej rezerwacji biletu, by nabyć go taniej.

Wychodząc naprzeciw naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, m.in. tych których zawiodła ostatnio kolej, LOT postanowił zwiększyć liczbę miejsc na najpopularniejszych kierunkach krajowych. I tak - między Krakowem i Warszawą oraz Gdańskiem i Warszawą w najbliższych dniach latać będą większe samoloty.

Nowe warunki kupna biletów

Natomiast na wszystkich kierunkach dostępna będzie większa liczba biletów w atrakcyjnych cenach dzięki liberalizacji warunków taryf. Jak wyjaśnił w rozmowie z tvn24.pl rzecznik LOT-u Andrzej Kozłowski, spółka złagodziła restrykcyjne zasady nabywania biletów przez internet w promocji "Promolot". - Zamiast np. rezerwować bilet 45 dni przed rejsem, można kupić go nawet ostatniego dnia przed wylotem, o ile oczywiście będą jeszcze miejsca - wyjaśnił rzecznik LOT.

Niższe ceny biletów mają zachęcić podróżnych do zmiany środka transportu z samochodu lub pociągu na samolot LOT-u. Na przykład - z Poznania do Warszawy polecieć można już za 99 PLN w jedną stronę, ze wszystkimi opłatami. Podróż taka trwa 65 minut (pociągiem - ok. 3 godziny, pod warunkiem braku opóźnień).

LOT nie daje się zaskoczyć zimie

Jednocześnie LOT zapewnia, że utrudnienia w komunikacji, których w związku z pogodą doświadczyło w ostatnim tygodniu wielu podróżnych, nie wpłynęły na regularność rejsów LOT-u.

- Mimo trudnych warunków pogodowych dowoziliśmy pasażerów na miejsce szybko, bezpiecznie i bez większych opóźnień – mówi Dorota Haller, dyrektor marketingu PLL LOT. ­ Na bieżąco analizujemy też sytuację na wszystkich 7 kierunkach krajowych, które obsługujemy, aby w razie potrzeby zwiększyć oferowanie - dodaje Haller.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24