LOT poleci do Tokio

Najnowsze

Aktualizacja:
lot.plLOT do Japonii

- Od marca 2010 roku polskie samoloty będą mogły latać do Tokio i Nagoi w Japonii - poinformowała rzeczniczka prasowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Katarzyna Krasnodębska. Do tej pory maszyny LOT mogły latać jedynie do Osaki.

- Przez wiele lat strona polska starała się wynegocjować te połączenia z Japonią. W Tokio odbyły się konsultacje władz lotniczych Polski i Japonii, w wyniku których udało się nam uruchomić połączenia z kraju do Tokio i Nagoi - powiedziała Krasnodębska.

Uzgodnienia przewidują, że tygodniowo do Japonii będzie 10 rejsów, w tym trzy loty tygodniowo na tokijskie lotnisko Narita oraz siedem rejsów na lotnisko w Osace lub w Nagoi. Japońscy przewoźnicy będą mogli wykonywać taką samą liczbę rejsów do naszego kraju.

Rosja następna w kolejce

Umowa między Polską a Japonią o komunikacji lotniczej z grudnia 1994 roku dawała możliwość wykonywania przelotów z Polski do Osaki. Teraz, po przyjęciu nowych uzgodnień, Polska musi jeszcze wynegocjować nową umowę o warunkach przelotu nad terytorium Rosji.

- W tej sprawie trwają negocjacje z Rosją i z naszych wstępnych ustaleń wynika, że nie powinno być z tym problemów - powiedziała rzeczniczka ULC.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: lot.pl