LOT nie dolatuje do Pekinu

Najnowsze

TVN24LOT ma problem z realizowaniem nowego połączenia

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w niedzielę połączenie do Pekinu. W inauguracyjny rejs samolot poleciał okrężną drogą, omijając Rosję. Niestety już drugi, środowy, lot nie mógł dojść do skutku z bliżej nieokreślonych "względów operacyjnych".

- Przyczyną odwołania środowego rejsu PLL LOT do Pekinu były "względy operacyjne", a pasażerowie otrzymali propozycję lotu innymi liniami - tłumaczył rzecznik prasowy PLL LOT Wojciech Kądziołka. Zapewnił, że przewoźnik nie ma w planach odwoływania kolejnych rejsów do Pekinu, ale nie wyjaśnił, o jakie "względy operacyjne" chodzi.

Moskwa nie do oblecenia

Do Pekinu po raz pierwszy samolot LOT-u poleciał w niedzielę, kolejny rejs zaplanowano na środę, jednak ten lot odwołano. Następny lot jest planowany na piątek.

Wcześniej prasa informowała, że PLL LOT miał kłopoty z wynegocjowaniem stawek za przelot nad Rosją i zdecydował się na trasę południową, nad Kazachstanem. - Przygotowując rejsy do Pekinu rozważaliśmy dwie trasy, południową i północną. Obecnie latamy trasą południową, ale docelowo zamierzamy się przenieść na trasę północną nad Syberią - powiedział Kądziołka.

Trasa południowa przebiega m.in. nad terytorium Ukrainy i Kazachstanu. Rejsy PLL LOT do i z Pekinu są jedną z wielu nowych ofert letnich rozkładów przewoźników latających do i z Polski.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24