LOT leci na giełdę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24LOT trafi na giełdę najpóźniej na przełomie roku

Ministerstwo Skarbu uzgodniło z syndykiem LOTu warunki wejścia spółki na giełdę - poinformował minister skarbu Aleksander Grad na konferencji prasowej.

- Chcemy doprowadzić do tego, aby LOT zadebiutował na warszawskim parkiecie - zapowiedział minister. - W ciągu najbliższych miesięcy zostanie wyłoniony doradca prywatyzacyjny i zostanie przygotowany prospekt emisyjny - dodał.

Zdaniem Grada, LOT mógłby wejść na GPW na przełomie 2008/2009 roku. - Dzięki tej umowie MSP zdecydowanie wzmocniło swoją pozycję w samym LOT, jak i zasadach sprzedaży i prywatyzacji LOT-u - dodał Grad.

Wyjaśnił, że dotychczas syndyk mógł sprzedać posiadane akcje przewoźnika wybranemu przez siebie inwestorowi, nie pytając o zgodę Ministerstwa Skarbu. - Do takiej sytuacji doprowadzili moi poprzednicy - podsumował Grad.

- Teraz mamy pewność, że wspólnie doprowadzimy LOT do prywatyzacji i że żadna ze stron nie będzie mogła wykonać jakichkolwiek ruchów prawnych lub sprzedaży, które nie uwzględniałaby interesu drugiej strony. Uważam, że to jest dobre rozwiązanie dla Skarbu Państwa - powiedział Grad.

PLL LOT osiągnął w 2007 roku 161 mln zł zysku netto. Firma przewiozła prawie 4 mln 279 tys. pasażerów, czyli o 571 tys. więcej niż rok wcześniej.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24